ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД, 24.10.2023 Р.

24.10.2023. на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології був проведений профорієнтаційний захід, темою якого був “Всесвітній день чистих рук”.

Захід проведений для учнів 8-11 класів комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області» (38 осіб).

Зі вступним словом виступила професор Наталія ФІЛІМОНОВА. Вона розповіла про перші кроки розвитку гігієни, історичні події, що сприяли поширенню розуміння важливості миття рук як ефективного та доступного інструменту попередження захворювань. а також  надала інформацію щодо роботи Pharm camp під час шкільних канікул та ознайомлення учнів з спеціальностями, які можна отримати в Національному фармацевтичному університеті.

Доцент кафедри Ольга ГЕЙДЕРИХ розповіла про мікробіом шкіри рук. Школяри дізналися про корисну мікрофлору та патогенну, чому шкидливо мити руки постійно з антибактеріальним милом.

Доцент кафедри Наталія ДУБІНІНА розповіла про небезпечне захворювання ламбліоз.

Школяри виступили із презентацією результатів власних досліджень.  На тему «Мікробіом порожнини рота як показник стану здоров’я людини» виступила Веприцька Анастасія Русланівна, учениця 11-Б класу комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області».

Дмитренко Ауріка Юріївна, учениця 10-А класу комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області» представила результати своєї дослідницької роботи на тему «Вивчення мікробного складу зубного нальоту та використання зубних паст з метою профілактики стоматологічних захворювань.

Науковий керівник: ДУБІНІНА Наталія, доцент, кандидат медичних наук, доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології НФаУ, Педагогічний керівник: МОКЛЯК Надія, вчитель біології комунального закладу «Первомайський ліцей № Первомайської міської ради Харківської області»