КРУГЛИЙ СТІЛ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЧИСТИХ РУК, 24.10.2023 Р

24.10.2023. відбулося засідання круглого стола присвяченого Всесвітньому дню чистих рук.

На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбулося засідання круглого стола, присвяченого Всесвітньому дню чистих рук спільно зі школярами 8-11 класів комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області», (всього були присутні 38 осіб).

Зі вступним словом виступила професорка Наталія ФІЛІМОНОВА. Вона розповіла про перші кроки розвитку гігієни, історичні події, що сприяли поширенню розуміння важливості миття рук як ефективного та доступного інструменту попередження захворювань. Руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, а гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Із 2008 р. Цей день відзначається щорічно 15 жовтня і присвячується підвищенню обізнаності та розуміння важливості обробки рук задля збереження життя та здоров’я мільйонів людей та підкреслити особливу важливість гігієни рук як в галузі охорони здоров’я, так і в повсякденному житті.

Тема цьогорічного дня: «Чисті руки — рецепт вашого здоров’я». Чисті руки захищають наш організм від небезпечних вірусів і бактерій, знижують ризики респіраторних вірусних інфекцій, зокрема, грипу та ГРВІ.

Доцент кафедри Ольга ГЕЙДЕРИХ розповіла про мікробіом шкіри рук. Школяри дізналися про корисну мікрофлору та патогенну, чому шкидливо мити руки постійно з антибактеріальним милом.

Доцент кафедри Наталія ДУБІНІНА розповіла про небезпечне захворювання ламбліоз.

Проте, не тільки тема чистих рук, цікавила учасників заходу. Школяри виступили із презентацією результатів власних досліджень.  На тему «Мікробіом порожнини рота як показник стану здоров’я людини» виступила Веприцька Анастасія Русланівна, учениця 11-Б класу комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області», науковий керівник: Дубініна Н. Владиславівна, доцент, кандидат медичних наук, доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології НФаУ , педагогічний керівник: Мокляк Надія Анатоліївна, вчитель біології комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області».

Дмитренко Ауріка Юріївна, учениця 10-А класу комунального закладу «Первомайський ліцей №7 Первомайської міської ради Харківської області» представила результати своєї дослідницької роботи на тему «Вивчення мікробного складу зубного нальоту та використання зубних паст з метою профілактики стоматологічних захворювань. Наукові керівники: Дубініна Наталія Влас доцент, кандидат медичних наук, доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології НФаУ Мокляк Надія вчитель біології комунального закладу «Первомайський ліцей № Первомайської міської ради Харківської області»

Доцент кафедри Наталія ДУБІНІНА надала інформацію щодо роботи Pharm camp під час шкільних канікул та ознайомлення учнів з спеціальностями, які можна отримати в Національному фармацевтичному університеті.

КРУГЛИЙ СТІЛ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЧИСТИХ РУК, 24.10.2023 Р