ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р.

19 жовтня 2023 р. на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбувся науково-практичний семінар, присвячений Всісвітньому дню алерголога.

У ході семінару викладачами кафедри та студентами були представлені доклади присвячені менеджменту алергічних захворювань. У семінарі прийняли активну участь студенти 2-4 курсів ОП Фармація, Клінічна лабораторна діагностика, Ветеринарна медицина. Программа заходу.

Семінар відкрила вступним словом професор Філімонова Наталія Ігорівна, вона зазначила, що алергологія і імунологія – це галузі медицини, які динамічно розвиваються. Своєчасна діагностика й ефективна терапія є принципово важливими для формування сприятливого прогнозу, зменшення симптомів алергічної патології і покращення якості життя хворих.

З докладом «Алергія: сучасні тенденції та інновації» виступила Кошова О.Ю. доцент ЗВО, к. фарм.н. Наприкінці доповіді вона узагальнила сучасні принципи діагностики АЗ у залежності від типу алергічної реакції. Для діагностики захворювань, в основі яких лежить І тип алергічних реакцій, використовують якісне і кількісне визначення в крові специфічних IgE, шкірні проби, провокаційні тести (скарифікаційний метод, прик-тест), а також молекулярну діагностику. Водночас для діагностики захворювань, в основі яких лежить IV тип алергічних реакцій, використовують патч-тестування, що виконується шляхом аплікації алергенів з оклюзією до  шкіри в стандартних умовах.

З цікавою доповіддю на тему “Основне про алергію”  виступила асистент каф. симуляційної та екстреної медицини ТНМУ iм І. Я. Горбачевського, кандидат в інструктори ЕРАLS Аліна Олегівна Покришко. Вона розкрила секрети алергічного реніту, ознайомила з сучасним методом лікування захворювань, в основі яких лежать алергічгі реакції І типу, алерген-специфічною імунотерапією. Метод АСІТ ґрунтується на здатності імунної системи людини переключати інтенсивну, неадекватну відповідь на алерген на толерантну, адекватну реакцію. АСІТ проводять при АЗ, які пов’язані з утворенням в організмі людини антитіл класу IgE.

На тему «Псевдоалергія» представили свій доклад Кирилов Д.К. (здобувач вищої освіти, група 3 курсу Фм21(4,10д)-04), Дубініна Н. В., доцент ЗВО, к. мед.н.

Про «Сироваткову хворобу: механізми виникнення та діагностику» доповіли Рижук Анастасія (здобувач вищої освіти, група Ф 3 к 1 гр), Гейдеріх О.Г., доцент ЗВО, к. біол.н. Анастасія Рижук є найактивнішею учасницею СНТ кафедри.

З темою «Алергічні реакціі тварин на антибіотики» виступили Лущик Арина (здобувач вищої освіти, група 211ВМм22(5,10д)ХВ), Шаповалова О.В., доцент ЗВО, к. біол.н. Варто зазначити, що здобувачі ОП Ветеринарна медицина завжди приймають активну участь у заходах, що проходять на кафедрі.

З доповіддю «Харчова алергія» виступили Рашевська Анастасія (здобувач вищої освіти, група ЛДб 20(3,10д)-01), Тіщенко І.Ю., доцент ЗВО, к. біол.н.

Про «Сезонну алергію» розповіли Шугаєва Анастасія (здобувач вищої освіти, група ЛДб 20(3,10д)-01), Тіщенко І.Ю., доцент ЗВО, к. біол.н.

Малашенко Наталія (здобувач вищої освіти, група ЛДб 20(3,10д)-01), Тіщенко І.Ю., доцент ЗВО, к. біол.н. доповіли ознайомили з «Сучасними підходами до лікування алергії».

Сідоренко Роман, Козіна Аліна (здобувачі вищої освіти, група ТМДЛ ЛДб(2,10д)мед-01), Тіщенко І.Ю. доцент ЗВО, к. біол.н. повідомили про «Зв’язок мікроорганізмів та алергії: роль мікроорганізмів в патогенезі алергії».

Ізюминкою семінару став захоплюючий майстер-клас «Шкірні тести в сучасній алергодіагностиці», присвячений застосуванню сучасних методів діагностики АЗ, який у онлайн-форматі провела педіатр та дитячий алерголог, асистент каф. симуляційної та екстреної медицини ТНМУ iм І. Я. Горбачевського, кандидат в інструктори ЕРАLS Аліна Олегівна Покришко. Вона розповіла про показання та протипоказання до проведення шкірних прик-тестів (ШПТ) – метод діагностики IgE-опосередкованої алергії у пацієнтів із ринокон’юнктивітом, астмою, кропив’янкою, анафілаксією, атопічним дерматитом, харчовою і медикаментозною алергією, тобто захворювань із І типом алергічних реакцій. А також продемонструвала методику та техніку проведення ШПТ. Аліна Олегівна зазначила, що тест дає змогу підтвердити наявність сенсибілізації і допомагає у визначенні діагнозу. ШПТ є першим діагностичним методом у пацієнтів з підозрою на алергію, який може застосовуватися в дорослих і дітей віком від 6 міс.

На закінчення семінару відбулося обговорення докладів. У ході дискусії учасники підкреслили, що семінар став чудовою можливістю отримати цінну інформацію та знання, які допоможуть краще розуміти механізми алергії, методи діагностики та заходи лікування і профілактики, опанувати нові практичні навички і навіть прийняти участь у інтерактивному опитуванні.

Підводячи підсумки семінару, можна сказати що семінар дав можливість зустріти цікавих людей, обмін думками з колегами, навчитися новим практичним навичкам і  отримати натхнення для майбутніх досягнень.

Дякуємо усім, хто взяв участь у семінарі і сприяв його успішному проведенню!

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЛЕРГОЛОГА, 19 жовтня 2023 р.

 

Print Friendly, PDF & Email