30 листопада 2021 року. «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ»

Проблема ВІЛ-інфекції сьогодні стосується кожного з нас. Вірус не обирає людей за соціальним статусом, способом життя або звичками, він може інфікувати будь яку людину, навіть якщо вона не належить до груп ризику (наркозалежні, гомосексуалісти та професійний секс).

Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-інфікованих. Соціально-економічна криза останнього десятиріччя створила сприятливі умови для швидкого поширення ВІЛ-інфекції. Проблема поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу викликає занепокоєння української та світової спільноти і визначена урядом України як пріоритетний напрямок соціальної політики. На подолання епідемії спрямовані зусилля як уряду, зокрема Міністерства охорони здоров’я України, так й неурядових організацій та громадськості. Важливим кроком у подоланні епідемії ВІЛ – інфекції/СНІДу є комплекс заходів, спрямований на виявлення, профілактику та лікування ВІЛ-інфекції.

Щорічно 1 грудня відзначається «Всесвітній день боротьби зі СНІДом». Люди в усьому світі об’єднуються для демонстрації підтримки людям, що живуть з ВІЛ або з ВІЛ-інфекцією, і згадують тих, хто помер від пов’язаних зі СНІДом захворювань.

30.11.21 року на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології у дистанційному форматі відбувся галузевий науково-практичний семінар «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ».  Метою заходу стало привернути увагу студентів до однієї з самих глобальних проблем людства – ВІЛ-інфекції/СНІДу. На семінарі були обговорені питання щодо історії відкриття, патогенезу ВІЛ-інфекції,  шляхів передачі, профілактики, терапії даного захворювання, зокрема резистентності до антиретровірусних препаратів, та перспективи створення вакцин і нових антиретровірусних препаратів. Активну участь у заході прийняли студенти-члени кафедрального СНТ .

Print Friendly, PDF & Email