30.11.21 року на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології у дистанційному форматі відбувся галузевий науково-практичний семінар «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ»

Проблема ВІЛ-інфекції сьогодні стосується кожного з нас. Вірус не обирає людей за соціальним статусом, способом життя або звичками, він може інфікувати будь яку людину, навіть якщо вона не належить до груп ризику (наркозалежні, гомосексуалісти та професійний секс).

Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-інфікованих. Соціально-економічна криза останнього десятиріччя створила сприятливі умови для швидкого поширення ВІЛ-інфекції. Проблема поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу викликає занепокоєння української та світової спільноти і визначена урядом України як пріоритетний напрямок соціальної політики. На подолання епідемії спрямовані зусилля як уряду, зокрема Міністерства охорони здоров’я України, так й неурядових організацій та громадськості. Важливим кроком у подоланні епідемії ВІЛ – інфекції/СНІДу є комплекс заходів, спрямований на виявлення, профілактику та лікування ВІЛ-інфекції.

Не залишилися в стороні й студенти-члени СНТ кафедри мікробіології, вірусології та імунології, які разом з викладачами кафедри провели галузевий науково-практичний семінар приурочений до Всесвітнього дню боротьби зі СПІДом. На семінарі були представлені доповіді щодо історії відкриття та актуальних питань патогенезу ВІЛ-інфекції: шляхів передачі, профілактики, терапії даного захворювання, зокрема резистентності до антиретровірусних препаратів, та перспективи створення вакцин і нових антиретровірусних препаратів.

До заходу приєдналися й студенти з Бухарського державного університету ім. Абу Алі ібн Сіно, які поділилися досвідом Узбекистану щодо боротьби з цією проблемою.

30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ» 30 листопада 2021 року засідання СНТ «ВІЛ/СНІД: ВИРОК АБО ХВОРОБА? СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ»