3 ЖОВТНЯ – ВСІСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИЗНАННЯ ВІРУСІВ, 3 жовтня 2023 р.

3 жовтня на кафедрі мікрбіології, вірусології та імунології відбувся науковий семінар до
Дня визнання вірусів.

Віруси, безперечно, є найчисленнішими біологічними істотами на землі. Вони вражають всі форми клітинних організмів, включаючи тварин, рослини, бактерії та гриби. На сьогодні відомо про майже 4000 тисячі окремих видів вірусів.

Вірус-неклітинний інфекційний агент, здатний розмножуватися у живій клітині. Тобто вони являються внутрішньоклітинними паразитами. За типом нуклеїнової кислоти виділяють ДНК-вмістні та РНК-вмістні віруси. За розмірами віруси значно дрібніші за бактерії.  Їхні розміри настільки мізерні, що неможливо розгледіти навіть в оптичний мікроскоп: більшість вивчених вірусів мають розміри від 20 до 300 нм. Найпростіші віруси містять в своєму складі нуклеїнову кислоту (ДНК або РНК) та білки. Складні віруси мають ще глікопротеїни або ліпопротеїни з яких складається їх оболонка.
Вони мають різні шляхи передачі – від повітряно-крапельного до тих, які передаються виключно статевим шляхом (вірус папіломи людини, ВІЛ  та інші).
Віруси є причиною дуже багато інфекційних захворювань, спричиняють спалахи, епідемії, такі як кір, віруси грипу, поліомієліту, SARS-CoV-2.
Вивчення біології вірусів дає поштовх для створення нових ліків, та, найважливіше, вакцин, які здатні суттєво обмежувати циркуляцію збудників серед населення.

3 жовтня о 17-00 на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбувся науковий семінар до
Дня визнання вірусів. Засідання відбулося у теплій дружній атмосфері. професор Наталія Філімонова розповіла про “Історію винаходу вірусів” і формування представлень о біології вірусів. Кошова Олена, доцент каф., представила доклад на тему: “Теорії походження вірусів”. Здобувач вищої освіти, Рижук Анастасія (науковий керівник доц. каф. Гейдеріх О.Г.) розповіла про новий перспективний шлях лікування пухлин: “Онколітичну віртерапію” і перші обнадійливі результати.
Жвавий інтерес викликав доклад на тему “Ринотрахеїт котів” здобувачки вищої освіти Олександри Гордієнко (науковий керівник доц. каф. Шаповалова О.В.). Засідання пршло в теплій дружній атмосфері.

3 ЖОВТНЯ - ВСІСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИЗНАННЯ ВІРУСІВ, 3 жовтня 2023 р.

 

Print Friendly, PDF & Email