КРУГЛИЙ СТІЛ “СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ВІЧ/СПІД”, 02.12.2022 р.

1 грудня відмічається Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day),
метою якого є збільшення обізнаності щодо профілактики та лікування захворювання. 02.12.2022 р. на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбулося засідання круглого стола
«СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ВІЧ/СПІД».

Зі вступним словом виступила завідувачка кафедри Наталія ФІЛІМОНОВА, яка зазначила, що ВІЛ-інфекція є однією з найбільших проблем охорони здоров’я. Це пов’язано з продовженням зростання поширеності захворювання, важким перебігом, значними економічними витратами та іншими факторами, що характеризують високу соціальну значущість цього захворювання. І на сьогодні проблеми лабораторної діагностики ВІЧ/СПІД набувають особливої актуальності.

Синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД) – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, збудником якого є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). При потраплянні у організм вірус уражує клітини з кластерами диференціації CD4+ – Тh-лімфоцити та макрофаги. У результаті чого відбувається розкоординування імунної системи та розвивається імунодефіцитний стан. ВІЛ-інфекція – сама по собі не є смертельною хворобою, але в результаті зараження людина стає вразливою та беззахисною перед різноманітною інфекцією, що й призводить до тотальних наслідків.

Не зважаючи на ефективну антиретровірусну терапію на сьогодні дієвим засобом боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та її наслідками є профілактика захворювання, яка спрямована на попередження передачі вірусу імунодефіциту від інфікованої людини до здорової. Спеціалісти наполягають, що захворювання легше попередити ніж вилікувати.

Найбільш поширеними шляхами передачі інфекції є статевий, парентеральний, вертикальний (від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів, при грудному вигодовуванні).

З докладами виступили викладачі кафедри, студенти НФаУ, круглий стіл пройшов у дружній жвавій обстановці, учасники ділилися своїми думками, цікавими фактами щодо історії винаходу вірусу, його ідентифікаці, розробки методів дослідження. В обговоренні прийняли участь студенти медичного коледжу при медичному університеті.

Учасники дійшли висновку, що навколо захворювання є багато міфів і у зв¢язку з цим необхідно поширювати інформацію щодо шляхів зараження та профілактики і постановили провести опитування серед студентів НФаУ з метою оцінки рівня обізнаності щодо способів профілактики та лікування захворювання.

КРУГЛИЙ СТІЛ "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ВІЧ/СПІД", 02.12.2022 р.