1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ

01 грудня 2023 року відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 

«Сучасні аспекти та інновації профілактики і лікування СНІД»

Щороку, починаючи з 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день входить у Всесвітню кампанію «16 днів проти гендерно зумовленого насильства».

Цьогоріч ЮНЕЙДС оголосив гасло цієї дати: “Лідерство – спільнотам!” Спільноти – це найвмотивованіші борці за життя. Адже ніхто так не прагне зупинити епідемію ВІЛ, як ті, кого вона безпосередньо торкнулась.

Сьогодні участь та лідерство спільнот в ухваленні, реалізації та моніторингу виконання рішень важливі для України не тільки для боротьби з ВІЛ. Забезпечуючи участь спільнот, Україна доводить світу, що йде шляхом розвитку демократії. Це важливо для України для забезпечення вимог членства в ЄС, якого наша країна прагне.

Цього року Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні – це про те, як українці протидіють ВІЛ не завдяки, а всупереч. Всупереч війні, яку повномасштабно розв’язала проти України російська федерація.

В українських реаліях сьогодні під загрозою переривання лікування ВІЛ залишаються тисячі людей, які живуть із цим діагнозом. Лікарі мають труднощі із тим, щоб надавати медичну допомогу під час повітряних тривог та/або обстрілів, пацієнти змінюють місце проживання і втрачають зв’язок зі своїм лікарем, логістичні перепони ускладнюють доставку препаратів у різні куточки України, а через бойові дії та тимчасову окупацію деякі міста та села взагалі відрізані від загальної медичної системи.

Цього року в Україні гаслом Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є: «Війна і ВІЛ — виклики часу. Давайте перемагати разом!»1.

Головна мета цього дня – звернути увагу суспільства на проблему ВІЛ/СНІДу, підвищити поінформованість людей, а також продемонструвати солідарність на шляху до подолання даної проблеми.

ВІЛ є соціально небезпечним захворюванням, що вражає імунну систему та послаблює захист від багатьох інфекцій та деяких типів онкологічних захворювань, з якими здатен впоратися імунітет здорової людини. Вірус руйнує та послаблює функцію імунних клітин, тому в інфікованих осіб поступово розвивається імунодефіцит. Останньою стадією ВІЛ-інфекції є СНІД.

З моменту реєстрації перших випадків ВІЛ-інфекції понад 35 років тому 78 мільйонів людей інфікувалися ВІЛ та 35 мільйонів померли від хвороб, зумовлених СНІДом.

ВІЛ/СНІД досі залишається глобальною проблемою для людства, небезпечний характер якої поглиблюється на тлі реалій воєнного часу. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними кровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний. Способи захиститися від ВІЛ є, вони доступні, безкоштовні, не потребують багато часу, а лише свідомого рішення.

Організатором заходу виступили кафедра мікробіології, імунології та вірусології та кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ.

Метою проведення семінару є підвищення обізнаності населення про фактори ризику виникнення, патогенез, діагностику, лікування, створення вакцин для профілактики та лікування ВІЛ-інфекції та популяризація здорового способу життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Згадувати про ВІЛ-позитивних людей ми повинні не лише 1 грудня. Ми повинні пам’ятати про те, що цим людям щодня потрібна наша допомога, співчуття, підтримку, розуміння.  Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу, – це порушення прав людини.

В цей день усі заходи мають бути направлені на звернення до представників системи охорони здоров’я, влади, бізнесу та неурядового сектору із закликом посилити зусилля у протидії епідемії ВІЛ-інфекції та не дати соціально-небезпечним хворобам поширитись серед населення України та зокрема, мешканців Харкова та Харківської області.

Програма Галузевого науково-практичного онлайн-семінару до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «Сучасні аспекти та інновації профілактики та лікування СНІД»

Доповіді та сертифікати учасників:

Цікаво, що Червону стрічку – символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими, вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Намагаємось бути надійним тилом, віримо в ЗСУ та йдемо до перемоги!!!

1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ 1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ ТА ПОРОЗУМІННЯ З ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ

 

Print Friendly, PDF & Email