15 жовтня Всесвітній день чистих рук

15 жовтня Всесвітній день чистих рук

 15 жовтня в усьому світі відзначають Всесвітній День Чистих Рук

Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук – показати, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з гепатитом і дизентерією, запобігти захворювання гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ) і безліччю інших інфекційних захворювань. Всесвітній День Чистих Рук присвячений основам особистої гігієни. Його головна мета – зробити миття рук звичною дією, як вдома, так і поза ним.

Як правильно мити руки?

Правильна техніка миття рук має на увазі ретельне намилювання протягом 10-20 секунд з промиванням ділянок між пальцями на кожній руці і ретельної обробкою ділянок біля нігтів – саме там збирається найбільше бактерій. Мити руки гарячою водою необов’язково. Звичайно, бактерії гинуть під впливом гарячої води, це факт. Тільки температура повинна бути така, що шкіра людини не витримає. А крім того, дослідження показали, що температура води абсолютно не впливає на якість миття рук. І після + 38 ° С, і після + 16 ° С, і навіть після + 4,4 ° С кількість бактерій на руках залишається однаковою. Але, звичайно, мити руки теплою водичкою приємніше, а сам процес не повинен завдавати незручностей.

Також не доведена ефективність антибактеріального мила. Звичайне мило – рідке або тверде – не гірше антибактеріального позбавляє від бактерій будь-якого виду. При цьому мило з добавками триклозану може виявитися потенційно небезпечним для здоров’я. Руки треба обов’язково висушувати. Найкраще – повітряні електричні сушки і одноразові паперові рушники. Гірше – тканинні рушники загального користування, на яких встигають зібратися і розмножитися бактерії. Залишати руки вологими не рекомендується – підвищується ризик підхоплення нових бактерій.

15 жовтня Всесвітній день чистих рук

 

 

Print Friendly, PDF & Email