26 листопада 2021 року. Засідання СНТ. Галузевий науково-практичний семінар «ГЕРПЕСВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ: СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ»

Герпесвірусні інфекції – це одне з найпоширеніших вірусних захворювань людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує небезпеку прихованої пандемії герпетичної інфекції. За даними ВООЗ, від 70 до 90% населення світу інфіковано одним або декількома типами вірусу герпесу. У 50% з них, через відсутність стійкого імунітету, щорічно спостерігаються рецидиви захворювання. Поширеність герпесвірусних захворювань і високий рівень інфікованості населення обумовлюються різними шляхами передачі вірусу: від горизонтального (від людини до людини) до вертикального (від матері до плоду або новонародженого). Висока частота хронізації, значний відсоток інвалідизації та несприятливих наслідків відносять цю патологію до найважливіших проблем сучасної медицини.

26 листопада 2021 року на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології у рамках засідання СНТ відбувся галузевий науково-практичний семінар «ГЕРПЕСВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ: СУЧАСНІЙ СТАН ПРОБЛЕМИ». У заході прийняли участь представники науково-дослідніх установ, викладачі кафедри та студенти. На семінарі були представлені доповіді щодо історії відкриття та актуальних питань патогенезу герпесвірусної інфекції: шляхів передачі, профілактики, терапії даного захворювання.